Поштоване колегинице и колеге,
Захваљујемо се на интересовању и активном учешћу на вебинару “Нове функционалности у оквиру портала еАпотека” који је успешно одржан 22.
Поштоване колегинице и колеге,
Захваљујемо се на интересовању и активном учешћу на вебинару “Нове функционалности у оквиру портала еАпотека” који је успешно одржан 22. марта и коме је присуствовало и накнадно одслушало више од 1200 чланова Фармацеутске коморе Србије.
На ваш предлог да након одржаног вебинара добијете у писаној форми одговоре на постављена питања, објављујемо документ са свим постављеним питањима и одговорима предавача. У одговорима је за одређена питања наведено да можете послати конкретан пример и контактирати техничку подршку са циљем даљег разјашњења и подршке.
Питања и одговори, вебинар 22.3.2023. године ОВДЕ
На вашу иницијативу, Фармацеутска комора Србије, у сарадњи са предавачима, припрема предлог за одржавање редовних месечних вебинара, на различите теме, са циљем помоћи, подршке и сталне комуникације како по питању доступних функционалности, тако и функционалности које су предмет тренутне имплементације.
За све предлоге, сугестије и коментаре стојимо на располагању.
Поштоване колегинице и колеге,
Дана 22.
Поштоване колегинице и колеге,
Дана 22.03.2023. године у Службеном гласнику РС, бр. 22/23 објављена је Одлука о изменама и допунама Одлуке о висини чланарине за чланове Фармацеутске коморе Србије. Одлука ступа на снагу 30.03.2023. године.
Наведеном Одлуком измењена је висина чланарине, тако да од 30.03.2023. године чланарина износи 5.500,00 динара (ОВДЕ).
У складу са горе наведеним обавештавамо Вас следеће:
Poštovane koleginice i kolege,
Sa zadovoljstvom Vas pozivamo da 22.
Poštovane koleginice i kolege,
Sa zadovoljstvom Vas pozivamo da 22. marta od 17:00 do 18:30 časova prisustvujete vebinaru na temu “Nove funkcionalnosti u okviru portala eApoteka” koje predstavljaju efikasan i jednostavan alat za unapređenje svakodnevne prakse kroz digitalnu komunikaciju sa pacijentom i lekarom.
Vebinar je primarno namenjen magistrima farmacije/diplomiranim farmaceutima koji pristupaju funkcionalnostima portala eApoteka u cilju komunikacije sa korisnicima eDoktor modula i registrovanim korisnicima portala eZdravlјe.
Na vebinaru će biti reči i o kontroli izdavanja recepata, funkciji obaveštavanja osiguranika o dostupnoj terapiji za preuzimanje u apoteci (sa podsetnikom u mobilnoj aplikaciji), kao i funkciji podsetnika za redovnu primenu leka osiguranika kroz kalendar za primenu terapije.
Cilj vebinara je da se članovi Farmaceutske komore Srbije bliže upoznaju sa dostupnim funkcionalnostima i funkcionalnostima koje su predmet trenutne implementacije, dobiju odgovore na eventualna pitanja/nedoumice i daju predloge za dalje unapređenje.
REGISTRUJ SE PUTEM LINKA https://event.webinarjam.com/register/315/rp9x0s4p
PROGRAM VEBINARA
Predavači: Mirjana Milutinović – dipl. farm,, Slađana Guzijan – Projekt menadžer eRecept, Nebojša Đorđević – vođa razvojnog tima zdravstva, Nites, Željana Kovačević – farmaceutski tehničar – Helpdesk podrška, Bojan Kisić – koordinator projekta
Драге колегинице и колеге,
ФИП циљеви представљају велику глобалну иницијативу за развој фармације.
Драге колегинице и колеге,
ФИП циљеви представљају велику глобалну иницијативу за развој фармације. Препознавање и мапирање циљева омогућава креирање систематских, интегрисаних оквира за покретање развоја фармације на глобалном, регионалном и локалном нивоу. ФИП-ов документ наглашава промене на нивоу науке, праксе и фармацеутских кадрова. ФИП циљеви развоја најпре чине основу за системско деловање у циљу задовољавања националних, регионалних и глобалних здравствених потреба.
Документ "ФИП циљеви за развој фармације" доступан je на страници ФИПа на српском језику!
Линк за приступ документу је: https://developmentgoals.fip.org/resources/
Документ можете преузети и ОВДЕ
Последњих деценија прошлог века научници су утврдили да поједине хемикалије могу утицати на бројне системе органа људи и довести до различитих поремећаја и обољења.
Последњих деценија прошлог века научници су утврдили да поједине хемикалије могу утицати на бројне системе органа људи и довести до различитих поремећаја и обољења. Ове хемикалије присутне су у нашој храни, води, ваздуху и бројним производима за општу употребу. Удружење токсиколога Србије у сарадњи са професорима и сарадницима Катедре за токсикологију Фармацеутског факултета Универзитета у Београду, а у оквиру програма „Превентивна здравствена заштита“ Министарства здравља Републике Србије, већ две године ради на едукацији и подизању свести пре свега жена које планирају да затрудне, као и трудница и жена које доје, будући да промене у понашању током ових осетљивих периода могу значајно допринети унапређењу не само њиховог здравља, већ умногоме допринети и здрављу њихових беба.
Живот у свету без хемикалија у данашње време није могућ, а процењивање ризика који са собом носи изложеност некој хемикалији, од стране научне заједнице и регулаторних тела, прожето је бројним несигурностима и непознаницама. Упркос томе, једна (будућа) мама може применити превентивни приступ, односно покушати да смањи ризик, чак и у оним ситуацијама када је процењени ризик минималан.
У томе јој може помоћи едукативни материјал који је развијен током пројекта За здраву бебу-информисана мама у свету хемикалија (координатор Пројекта проф. др Александра Буха Ђорђевић), а који је доступан на Инстаграм страници @informama_zdravabeba, као и Информатор Информисана мама, здрава беба-како безбедно живети у свету хемикалија који можете бесплатно преузети ОВДЕ.